• تلفن تماس : ۰۲۱-۷۷۴۴۸۵۵۱
  • همراه : ۰۹۱۲۲۹۳۶۲۳۴
  • ساعات کاری : 08:00 - 20:00
  • دفتر کار : تهران، بلوار دلاوران، سی متری اول شرقی، پلاک ۱۴۷

حکاکي روي شيشه و آينه

  • خانه
  • /
  • حکاکي روي شيشه و آينه

حکاکی روی شیشه و آینه

 

حکاکی روی شیشه و آینه از جمله روش های تزئینی مرسوم در ایران به شمار می رفته است. از دیرباز خانه ها و امارت های ایرانی یکی از زیباترین امارت های جهان بوده اند و اهمیت آینه و حکاکی روی آن از جمله محور های اصلی در این زمینه به شمار می آمده است.

بخش عمده ای از نیاز های معماری ایرانی با روش های کهن تامین می گردد و روش های کهن امروزه نیز می توانند به عنوان بهترین محور برای تزئین انواع مکان های مسکونی و اداری به کار گرفته شوند. آینه ها همواره نقش مهمی در فضای بیرونی و داخلی ساختمان ایفا می نمایند و همین نقش پر رنگ می تواند در قالب جنبه های تزئینی مورد توجه قرار گیرد. حکاکی روی شیشه و آینه از جمله بخش هایی است که به واسطه آن می توان شاهد یک نمای ایده آل و منحصر به فرد بود.

خلق ایده های جدید و یا اجرای ایده های معمول می تواند دو نمونه از محور های طراحی و حکاکی روی انواع شیشه ها به شمار آید. حکاکی روی شیشه و آینه با استفاده از دستگاه های جدید و دقیق انجام می گیرد و مجموعه ناطقی گلس از جمله مراکز پیشگام در این صنعت به شمار می رود. این مجموعه با دارا بودن سابقه طولانی در این محور، از جمله مراکز معتبر در بخش حکاکی روی آینه می باشد.

حکاکی معمولا با استفاده از طرح ها و اشکال هندسی شکل می گیرد که نمایی دل انگیز و چشم نواز را ایجاد خواهد نمود. این در حالی است که بخش عمده ای از طراحی های انجام شده در بازار حکاکی، خود می توانند نمونه و ایده ای جذاب برای متقاضیان در این بخش به شمار آیند. حکاکی روی شیشه و آینه امروزه برخلاف گذشته با متد های جدیدی همراه است که قطعا تاثیر بسزایی را بر نمای این طرح خواهد داشت.

حکاکی روی شیشه و آینه تنها مختص مکان های لوکس و تجاری خاص در کشور نیست،بلکه هر یک از علاقه مندان می توانند این طرح را در فضایی بسیار کوچک نیز داشته باشند. چرا که زیبایی معمولا فضای مخصوصی را نمی طلبد و اجرای طرح های جذاب و دل فریب می تواند در محیط هایی هم چون محیط های اداری، مسکونی، تجاری، شرکتی و … مورد استقبال قرار گیرد.

اهمیت این طراحی در معماری داخلی یک ساختمان را نمی توان نادیده انگاشت. طراحی های صورت گرفته در نمای یک ساختمان تنها جنبه زیبایی ظاهری نخواهد داشت. با نگاهی به طراحی و معماری بناهای گذشته می توان دریافت که معماری ، روح بی بدیل یک نما به شمار می رود. روحی که به صورت غیر مستقیم و یا گاها به شکل مستقیم بر دید انسان و حالات روحی او نیز اثرگذار خواهد بود.

از این رو با انتخاب حکاکی روی شیشه و آینه از طریق یک مجموعه حرفه ای، قطعا می توان به رویایی زیبا دست یافت. صنایع ناطقی گلس در تهران از جمله صنایع برتر در بخش های مرتبط با حکاکی روی انواع شیشه و آینه است.

 

ما در این جا آماده خدمت رسانی به شما برای حکاکی روی شیشه و آینه با طرح های مورد نظر شما هستیم. در ادامه روند انجام این کار را توضیح می دهیم.

 

مراحل حکاکی روی شیشه و آینه

مرحله 1: پوشاندن شیشه
برای حکاکی طرح های پیچیده تر معمولا شیشه را با یک نوار محافظ می پوشانیم بدین طریق الگوی مورد نظر را راحتتر بر روی شیشه پیاده می کنیم.

مرحله 2: ترسیم کردن
سپس طرح مورد نظر را بر روی پوششی که بر روی شیشه قرار داده ایم ترسیم می کنیم.

مرحله 3: برش
در این مرحله از یک چاقوی تیز برای برش نواحی مد نظرِ حکاکی استفاده می کنیم.

مرحله 4: شروع حکاکی روی شیشه و آینه
اکنون نوار روی شیشه را برداشته و به آرامی ابزار حکاکی را بدون نیاز به وارد کردن فشار زیاد بر روی شیشه حرکت می دهیم.برای سایه انداختن به شیشه معمولا سرعت ابزار حکاکی را بالا می بریم.

تمامی این مراحل بیش از یک ساعت به طول نمی انجامند.پس از صیقل دادن به شیشه کار آماده تحویل است.

چرا سفارش خود را به ناطقی گلس بسپارید ؟

صنایع شیشه و آینه ناطقی گلس بعد از 30 سال کسب تجربه تخصصی توانسته سطح کیفی محصولات و خدمات خود را بسیار افزایش دهد، این روند کاری باعث رضایت کامل مشتریان از خدمات ما شده است. و در حال حاضر بیش از 1845 پروژه حکاکی روی شیشه و آینه را به اتمام رسانده ایم که همه مشتریان از خدمات ما راضی بوده اند.

شیشه و آینه ناطقی گلس با بکارگیری از پرسنل و تکنسین های متخصص به همراه جدیدترین دستگاه های روز اروپا با سرمایه گذاری بسیار هنگفت در بخش تجهیزات توانسته برای حکاکی روی شیشه و آینه ، دقت برش در اجرای پروژه های خود را به نحو چشمگیری بالا ببرد .همین امر سبب شد تا اعتبار بسیار زیادی را در بین هم صنف های خود بدست آوریم.

همچنین در کنار کیفیت بالای محصولات، سرعت چرخه تولید و فرایند آماده سازی و اجرای گروه ناطقی گلس بسیاری از مشتریان ما را خشنود نگاه داشته است.

نمونه کارهای اجرا شده حکاکی روی شیشه و آینه

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

کارشناسان فروش ما محصولات را به شما معرفی خواهند کرد

طراحان ما به شما کمک خواهند کرد فقط کافیست تماس بگیرید