• تلفن تماس : ۰۲۱-۷۷۴۴۸۵۵۱
  • همراه : ۰۹۱۲۲۹۳۶۲۳۴
  • ساعات کاری : 08:00 - 20:00
  • دفتر کار : تهران، بلوار دلاوران، سی متری اول شرقی، پلاک ۱۴۷

شيشه سکوريت

شیشه سکوریت شیشه ای است که به طور خاص طراحی شده است تا احتمال شکستن و آسیب دیدن را کاهش دهد. این شیشه ها دارای مقاومت در برابر آتش نیز می باشند.

ساخت شیشه ای قوی تر

دو نوع شیشه سکوریت وجود دارد که عبارت اند از: شیشه های مقاومتی گرمای شدید و شیشه های گرمادیده. شیشه مقاومتی گرمای شدید، سریع تر از شیشه های معمولی خنک می شوند. با این حال، شیشه های گرمادیده، سریع تر از شیشه های مقاومتی گرمای شدید، خنک می شوند. یکی از راه های ساخت شیشه های قوی، استفاده از چندین لایه در آن است.

شیشه لمینت شامل دو یا چند لایه شیشه ای است که با یک لایه پلاستیکی، ترکیب شده است. شیشه های مقاومتی گرمای شدید را با حرارت یکنواخت می سازند. سپس آن را به آرامی خنک می کنند. میزان خنک شدن شیشه، به طور مستقیم بر مقاومت آن تاثیر می گذارد. فرآیند منظم خنک سازی یا انجماد در شیشه های تخت، با سرعت کمی صورت می گیرد. شیشه های قوی تر، با تغییر میزان انجماد ساخته می شوند. شیشه های مقاومتی گرمای شدید، حدود 2 برابر قوی تر از شیشه های معمولی هستند (با ضخامت، میزان انجماد و اندازۀ یکسان). به همین دلیل، مقاومت بیشتری نسبت به اثرات باد، آتش و … دارند. قطعات شکسته شده این شیشه ها، هم اندازه و بزرگ هستند. این شیشه ها، به طور معمول در ساختمان های بلند استفاده می شوند تا در برابر گرما و نور اضافی، مقاومت داشته باشند. از آنجایی که این شیشه ها در هنگام شکستن، به قطعات بزرگ تبدیل می شوند، ایمنی آن ها نسبت به دیگر شیشه ها اندکی کمتر است. مثلا استفاده از آن ها در حمام، درب های تجاری و مغازه ها، خطرناک است. اما باید توجه داشته باشید که این شیشه ها با احتمال بالایی، نشکن هستند.

شیشه گرمادیده چیست؟

شیشه های گرمادیده که به عنوان شیشه های سخت پوست نیز شناخته می شوند، با گرم شدن یکنواخت شیشه به وجود می آیند. سپس با پرتاب کردن این شیشه های گرم، فرآیند خنک سازی سریع، آغاز می شود. این روش، به عنوان خنک کننده هوایی شناخته می شود. با خنک کردن سریع، نیرو های فشرده وارد بر سطح و نیرو های کشش داخل شیشه افزایش می یابند. ضخامت این شیشه ها، بین 8/1 تا 4/3 است. شیشه های گرمادیده، 4 برابر قوی تر از لایه های شیشه های معمولی می باشند. تنها ویژگی شیشه های گرمادیده، استحکام و به هم چسبندگی نیرو های کششی آن است. حرارت دادن، باعث افزایش استحکام شیشه می شود. به همین دلیل، مقاومت شیشه در برابر باد، گرما و ضربه، بیشتر می شود. خوب است بدانید که گرما دادن به شیشه، عوامل زیر را تغییر نمی دهد:

  • رنگ، ترکیبات شیمیایی، ویژگی انتقال نور از شیشه
  • فشرده سازی (توانایی شیشه برای مقاومت در برابر ضربه، باد، آتش و …)
  • میزان انتقال گرما
  • میزان انبساط گرمایی شیشه
  • استحکام و سختی شیشه

مزایای شیشه های سکوریت

شیشه های سکوریت، از نظر انحراف و مقاومت باد، قوی تر از شیشه های مقاومتی گرمای شدید هستند. حرارت دادن، باعث افزایش توانایی شیشه برای محافظت از وسایل داخل ساختمان می شود. هنگامی که شیشه های گرمادیده می شکنند، به مکعب های کوچک تقسیم می شوند و در نتیجه، احتمال آسیب های جدی، کاهش می یابد. بنابراین، می توان این شیشه را در رده بندی بهترین شیشه های ایمنی، قرار داد. گرما دادن، قدرت لبه های شیشه را افزایش می دهد. بیشتر پنجره های فروشگاه ها، از شیشه های گرمادیده ساخته شده اند. این گونه شیشه ها را می توان با برچسب سبز رنگی در گوشه شیشه، شناسایی کرد. شیشه های گرمادیده را نمی توان برش و یا حفره ای درون آن ها ایجاد نمود.

چرا سفارش خود را به ناطقی گلس بسپارید ؟

صنایع شیشه و آینه ناطقی گلس بعد از 30 سال کسب تجربه تخصصی توانسته سطح کیفی محصولات و خدمات خود را بسیار افزایش دهد، این روند کاری باعث رضایت کامل مشتریان از خدمات ما شده است. و در حال حاضر بیش از 1845 پروژه آینه برنز را به اتمام رسانده اییم که همه مشتریان از خدمات ما راضی بوده اند.

شیشه و آینه ناطقی گلس با بکارگیری از پرسنل و تکنسین های متخصص به همراه جدیدترین دستگاه های روز اروپا با سرمایه گذاری بسیار هنگفت در بخش تجهیزات توانسته دقت برش و حکاکی و اجرای پروژه های خود را به نحو چشمگیری بالا ببرد همین امر سبب شد تا اعتبار بسیار زیادی را در بین هم صنف های خود بدست آوریم

همچنین در کنار کیفیت بالای محصولات، سرعت چرخه تولید و فرایند آماده سازی و اجرای گروه ناطقی گلس بسیاری از مشتریان ما را خوشنود نگاه داشته است.

نمونه کارهای اجرا شده آینه برنز

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

کارشناسان فروش ما محصولات را به شما معرفی خواهند کرد

طراحان ما به شما کمک خواهند کرد فقط کافیست تماس بگیرید